Strona główna Forum Archiwum Katalog stron Pomoc Kontakt

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - HuNtEr

Strony: [1] 2 3
1
Dyskusje na luzie. / Zmiana żarówki
« dnia: 25.01.2009, 15:44:15 »
Tak na rozruszanie wśród "zimowego" zastoju ;D

Ilu uzytkownikow forum potrzeba, zeby zmienic zarowke?

1 aby zmienić żarówkę i napisać że żarówka została zmieniona

14 którzy podzielą się podobnymi doświadczeniami przy zmienianiu żarówki i napiszą o tym jak inaczej można było to zrobić

7 którzy ostrzegą o niebezpieczeństwach grożących przy zmianie żarówki

1 którzy przeniesie temat do działu „Oświetlenie”

2 którzy zaczną się kłócić i przeniosą to do działu „Elektryka”

7 którzy wytkną błędy gramatyczne/ortograficzne w postach na temat wymiany żarówki

5 którzy pojadą tym co wytykali błędy

3 którzy poprawią te błędy

6 którzy będą się kłócić czy pisze się „żarówka” czy „rzarówka” i 6 którzy powiedzą im że są głupi

2 profesjonalnych elektryków którzy poinformują wszytskich że mówi się „lampa”

15 wszechwiedzących którzy twierdzą że siedzieli w tym temacie i mówi się „żarówka”

19 którzy napiszą że to forum nie jest o żarówkach i powinno się to przenieść do forum o żarówkach

11 którzy obronią temat mówiąc że wszyscy uzywają żarówek więc temat pasuje

36 którzy będą debatować która metoda zmieniania żarówek jest lepsza, gdzie kupić żarówki, jakiej marki i które są wadliwe

7 którzy podeślą linki gdzie można zobaczyć różne przykłady żarówek

4 którzy napiszą że te linki nie działają i podeślą nowe

13 którzy zacytują kilkanaście postów pod cytatami pisząc: „Ja też” / „Zgadzam się”

5 którzy napiszą że odchodzą z forum bo nie mogą dłużej znieść kontrowersji wokół żarówek

4 którzy napiszą że „BYŁO!”

13 którzy napiszą żeby „szukać” zanim napisze się kolejne pytania o żarówki

1 który zrobi mały hijack i powie ze ma ustawke z koelsiami z pragi

1 który odpowie na oryginalny post po pół roku i zacznie temat od nowa.Skopiowane z forum: http://www.prawojazdy.com.pl/

2
Dyskusje na luzie. / Pozdrowienia z Paryża...
« dnia: 17.01.2009, 15:50:59 »
I życie posłało mnie na jakiś czas poza granice naszego pięknego państwa ;D Przesyłam więc serdeczne pozdrowienia z ciepłego i słonecznego Paryża :)
Chodziłem już po targach na słynnym Montmartre i muszę przyznać, że ciekawe rzeczy można dorwać w niezłej cenie.
P.S Przez dłuższy czas będę miał ograniczony kontakt i czasowy brak dostępu do internetu. Pozdrawiam 8)


3
Dyskusje na luzie. / Strona byłych jeńców obozu Lamsdorf.
« dnia: 12.01.2009, 21:35:53 »
Zgodnie z propozycjami przeniosłem do CL na forum Sakwy.
Pozdrawiam HuNtEr

4
Czy wiesz, że... / Hans Ulrich Rudel
« dnia: 08.01.2009, 19:48:30 »
Nie wiem czy słyszeliście o bohaterze narodowym nazistowskich Niemiec jakim był pilot Luftwaffe Hans Urlich Rudel... Wykonał ponad 2500 lotów bojowych i zniszczył ponad 500 czołgów. Zatopił też 4 okręty wojenne.
Jako jedyny człowiek został przez Fuhrera odznaczony Krzyżem Rycerskim Krzyża Żelaznego ze Złotymi Liśćmi Dębu, Mieczami i brylantami...  :o
Cokolwiek by nie zrobił to czytając o nim na wikipedii w pewnym momencie spadłem z krzesła ze śmiechu...
Otóż gdy zostały wymienione wszystkie jego osiągnięcia i odznaczenia, na samiutkom końcu została zamieszczona jedna, jedyna ciekawostka:
"Podczas pobytu w USA Rudlowi skradziono wszystkie odznaczenia."
Czyżby Polacy się zemscili za Wrzesień 1939? :D

Stronka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hans-Ulrich_Rudel

6
Dyskusje na luzie. / Twój stary...
« dnia: 08.09.2008, 21:51:19 »
Przeglądając internet natrafiłem na stronki z debilnymi kawałami typu Twój stary, Twoja stara. Jeden z nich mnie zaciekawił:

7
FOTO-Galeria / Fanty balcerka
« dnia: 08.09.2008, 20:17:09 »
Jak sam napisał znalezieone przed poznaniem wykrywki ;)Ostatnie:
http://img79.imageshack.us/my.php?image=imgp1999ya8.jpg

8
Otóż 10.08 wybrałem się na tydzień ze znajomymi na kopanie. Zabraliśmy 2 wykrywki i pełni nadzieji ruszyliśmy w rejony ofensywy gorlickiej z 1915 roku. Dokładnie zatrzymaliśmy się w miejscu potyczek z początku tego roku, czyli poprzedzających główne bitwy. Naszym celem było kopanie, ale także zwiedzanie cmentarzy. W drodze zaliczyliśmy jeden w Smrekowcu i po dojeździe na miejsce zakwaterowania i wypakowaniu gratów ruszyliśmy w teren. Pierwsze efekty... marne - łuski, naboje i kielich od austriackiego szrapnela. Mimo tej małej porażki nie poddaliśmy się. Następnego dnia z rana odwiedził nas znajomy leśniczy. Zaszokowani dowiedzieliśmy się, że podrzusi nas w teren gdzie są widoczne doskonale zachowane transzerie. Naszym środkiem lokomocji został niezawodny GAZ rocznik '69 i pojechaliśmy jak się potem okazało na pas Koziego Żebra znajdujący się bezpośrednio za słynną Rotundą. Wjechaliśmy na szlak i po krótkiej wspinaczce po wertepach droga stała się za stroma dla kół więc ruszyliśmy nogami. Okazało się, że teren jest bardzo stromy a wędrówka męcząca, jednak udało się dotrzeć na miejsce. Jak się zwykle okazuje doskonałe, z pozoru, miejscówki są zazwyczaj przetrzepane. Wyszło z 3-4 kg łusek i amunicji od Mannlichera i na końcu pod moją PROximą wyskoczył guzik mundurowy austriacki. Tak że nędza... Kolejny dzień minął na zwiedzaniu cmentarza na Rotundzie. Cmentarz przepiękny, choć zniszczony. Na szczęście jest właśnie remontowany (odbudowany jest jeden krzyż). Piękna jest równiez niemiecka inskrypcja, która w tłumaczeniu brzmi:
"Nie płaczcie, że leżymy tak z dala od ludzi,
A burze już nam nieraz we znaki się dały –
Wszak słońce co dzień rano tu nas wcześniej budzi
I wcześniej okrywa purpurą swej chwały".
Czwartego dnia zaplanowaliśmy spotkanie z Panem Jerzym - lokalnym poszukiwaczem. Jak się okazało szuka on już od 10 lat i zanlazł wiele ciekawych fantów. Wspominał, że gdy zaczynał kopać to można było przez 2 miesiące siedzieć na 20 m2 i ciągle coś wychodziło! Niestety nie znalazł czasu na wspólne kopanie choć wskazał pewną miejscówkę i umówiliśmy się na poszukiwania następnego dnia o 10 rano. Jednak aż nas swędziało pod saperką i jeszcze tego samego dnia ruszyliśmy na wskazane miejsce. Mieliśmy zatrzymać się na parkingu przy krętej leśnej ścieżce. I tak zrobiliśmy. Przy kopaniu wyszło dokładnie to co dnia pierwszego. I znowu zawód... Ale z nadzieją, że pomyliliśmy miejsce wyczekiwaliśmy godziny 10 następnago dnia. Punktualnie o 10 ruszyliśmy Xsara kolegi na leśną ścieżynkę. I nasze przypuszczenia okazały się zasadne. Pomyliliśmy się... Trzeba było jechać jescze z 3 kilometry w stonę szczytu wzgórza ;P Na miejscu naszym oczom ukazał się wielki parking. Podobno w jego okolicach Pan Jurek z kolegami z mazowsza znaleźli kilkanaście bagnetów, klamer i guzików oraz kilka srebrnych monet z 1/3 talara Księstwa Warszawskiego na czele. Pan Jerzy zszokował nasz gdy dał mojemu koledze (od którego dzień wcześniej dowiedział się, że zbiera monety) grosza praskiego Wacława (dziękijemy i pozdrawiamy) tak na pamiątkę. I znowu miejscowy poszukiwacz miał więcej szczęścia. My z naszymi łuskami (shic) i kilkoma bieliźniakami nie mumywaliśmy się do jego scyzoryka i austiackiego nieśmiertelnika z karteczką. Sam Pan Jurek przyznał, że miejscówka jest już przekopana i musi znaleźć inną.
Szóstego dnia wybraliśmy się na Słowację. Zwiedziliśmy piękny Bardejów z ruinami starego miasta i bazyliką mniejszą, kupiliśmi kilka piw i wstąpiliśmy na cmentarz w Koniecznej Beskidku - równie niesamowity jak Rotunda, choć jeszcze bardziej zaniedbany i zniszczony. Odwiedziliśmy również cmentarzyk w Zdyni.
Dnia siódmego wreszcie uśmiechnęło się szczęście choć tylko mnie pokazało zęby ;P
Wróciliśmy bowiem na to samo miejsce, na którym byliśmy dwa dni wcześniej z Panem Jerzym. Mój kolega został parking niżej twierdąc, że tam gdzie ja się udaję nic już nie ma -sam jak twierdził sprawdził to przedwczoraj. Jakież było jego zdumienie gdy przy odjeździe okazało się, że on znowu znalazł z 3 kg łusek i małą, żelazną klamerkę, a ja w jednym miejscu nieco niżej niż wcześnij kopaliśmy - 3 austriackie saperki (2 w dobrym stanie), guzik carski, ausriacki, zapalnik szrapnela carski, pochwę od bagnetu i sam bagnet kilkadziesiąt metrów niżej (Mannlicher mod.95). Po dołożeniu do tego 2 kielichów od szrapnela z tym dobytkiem wróciłem do Krakowa. Na pożegnanie urządziliśmy ognisko i przy gitarze wymienialiśmy wspomnienia.
Podsumowując - pogoda cudowna (ani dnie deszczu) tereny prześliczne choć przekopane pod względem militarki. Ośrodek miły, posiłki nieziemskie.

I tu powstaje moja idea - tam urządzimy kolejne spotkanie Stowarzyszenia. Jest miejce na ognisko, teren wykopkowy niezły i dla militarystów i drobnicowców (wiele połemkowskich ruin) a po znajomosci cena kształtowała by sie w granicach 50 zł za dobę z 3 posiłkami do syta.
Jeśli Uri i członkowie się zgodzą to ustalimy termin i inne sprawy ( ja proponuję jakiś długi weekend).

Jescze raz pozdrawiam Pana Jurka i właścicieli ośrodka!
Przepraszam, że nie dałem fotek ale w Bardejowie szlag trafił mi kartę SD    i jest w naprawie. Jak wróci umieszczę foty...

9
Wykopki-militaria / Łódka i 5 łusek [ID]
« dnia: 27.07.2008, 15:18:06 »
Znalazłem taką łódkę a w jej okolicach 5 łusek.

Jest ona sygnowana SMI a z drugiej strony gwiazdą i numerem 37.

Wszystkie łuski mają malowane na ciemno spłonki (czarno lub granatowo) Proszę o jej id.

10
Wykopki-militaria / Gwizdek do ID
« dnia: 27.07.2008, 15:13:08 »
Ostatnio wyszedł taki gwizdek. Wykonany nie wiem z czego (cynk,cyna?). Moje pytanie brzmi: czy jest on wojskowy i z jakiego okresu?


Długość gwizdka to ok 4 cm.

11
Ogłoszenia / [sprzedam]Medal of Honor: Airborne PC
« dnia: 09.07.2008, 22:46:17 »
Mam do sprzedania grę z tytułu postu. Chyba nie muszę jej nikomu przedstawiać - jest to najnowsza część świetnej serii gier wojennych.
Tym razem wcielamy się w żołnierza 82 amerykańskiej dywizji spadochronowej 'All Americans'. Innowacją w grze jest możliwość skoku ze spadochronem i tym samym wyboru miejsca rozpoczęcia misji...

Gra jest nowa ale bez folii - była tylko raz włożona do napędu.
Numer seryjny nigdzie nie rejestrowany co daje pełną możliwość gry sieciowej.
Język polski, nośnik - 1DVD.


Cena jaka mnie interesuje to około 45 złotych z wysyłką. Możliwe negocjacje ceny... Oferty proszę przesyłać na PW lub maila lucashunter10(at)o2.pl

Zachęcam do kupna i polecam tę naprawdę dobrze zrobioną grę.

13
FOTO-Galeria / Wypełniło się...
« dnia: 25.06.2008, 12:43:55 »
I tak jak zapowiadałem zmieniłem wykrywkę. Jednak po dobrych doświadczeniach z producentem zostałem przy jego sprzęcie. Wykrywacz zamówiłem w zeszły czwartek w sklepie Kolba poprzez aukcję allegro.
I właśnie dziś, przed kilkunastoma minutami kurier zastukał do drzwi...
Oto co przyniósł:

I to narazie tyle... Ale "Ciąg Dalszy Nastąpi..."

14
Dyskusje na luzie. / EURO 2008 [Ankieta]
« dnia: 10.06.2008, 15:17:41 »
Komu kibicujecie na mistrzostwach?? Oczywiście oprócz naszej wspaniałej polskiej Husarii.

15
Dyskusje na luzie. / Automat...
« dnia: 06.06.2008, 17:20:00 »
Niezłe cacko. Ciekawe jak się sprawuje :D
http://pl.youtube.com/watch?v=3PMx5taMWeE&feature=related

Strony: [1] 2 3
Polecamy
Poszukiwacze skarbów

Stare mapy

Wykrywacze metali

Identyfikacja łusek

GPS na rower
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Polecamy: GPS na rower | Forum dla adminów

Często szukane: strona do identyfikacji łusek | dutch mannlicher 1895 | trojak sap | janczarek od uprzęży | minelab x-terra 705 - detektor metali | gwizdek wojska polskiego | katalog krause pdf | quattro mp problem | guzik orzeł | pinpoint wykrywacz metali | Mapa forum