Strona główna Forum Archiwum Katalog stron Pomoc Kontakt

Autor Wątek: Kanarkowcy.  (Przeczytany 122140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szprytek

• Gość
Odp: Kanarkowcy.
« Odpowiedź #195 dnia: 02.10.2017, 16:30:59 »
A skąd masz pewność, że pole jest nie przechodzone ?

Offline Jedliq

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #196 dnia: 02.10.2017, 18:39:24 »
Wlasnie.. z kad wiesz, ze pole nie przechodzone ?? Bo srednio w to mi sie chce wierzyc...

I szczerze mowiac, to raczej bardzo mozliwe zebys trafil na pustke.. Takie miejsca bardzo latwo znalezc, szczegolnie teraz kiedy powstal lidar.. Nie wierze, ze nikt tam jeszcze nie kopal.. A jak kopal to i tak dobry wynik .. Ja u siebie nie daleko mialem okopy to moze ze 2 luski znalazlem i tyle... Ze 3 razy tam bylem, w poblizu okopow pustka totalna a im dalej od nich tym wiecej sie pojawialo..

To, ze sa okopy nic nie znaczy.. Na to niema reguly. Im czesciej bylem w historycznych miejscach tym mniej znajdek.. Kazdy moze znalezc na necie info o takim miejscu i je dawno przekopac.. Im wiecej chodzilem na spontanie tym lepiej na tym wychodzilem, wiec kierowanie sie informacjami, ze tu byly okopy, bitwa, czy cokolwiek innego wcale nie jest do konca dobre..

A co do glebokosci kanarka..  hmm jak by to powiedziec - zalezy jak lezy .. Klamre wyciagnalem z  40 - 50cm uzywajac oryginalnej cewki.. Na cewce nel tornado kumpel guzik wyciagnal z takiej glebokosci jak w 4ke latalismy, goscie z AT pro w szoku byli .. mnie tez zatkalo, ze klamra tak gleboko mi wyszla, dziure jak cholera wykopalem . Ale idealnie na plasko lezala wiec ja zlapal.. bylaby na sztorc juz by nie bylo sygnalu zapewne.. kanarek potrafi zaskakiwac czasami :) Monety tak maks 20-35cm, zalezy jaka duza, jaka ziemia, jak ulozona w ziemi, wilgotnosc ma wplyw i masa innych rzeczy. Nie mozliwe jest okreslic jednoznacznie co na jakiej glebokosci i na jakiej maks znajdziesz..

Offline Gozdzik

• Aktywny użytkownik
  • Garrett 350/CX3/GTI 2500
« Odpowiedź #197 dnia: 02.10.2017, 21:38:56 »
Dokładnie  od  kiedy  lidar    jest  dostępny  ciężko  znależć  dziewicze  tereny  ,  ale  powiem ze  swojego  doświadczenia    2  wojenne    okopy  wiele  spotkałem  które  wykopali  do  niczego  się  nie  przydały   i  wojsko  poszło  dalej  ,  pustka  taka  że  jedynie  saperki  się  znalazło  i  nic  więcej  mimo  że  prawie  nikogo  nie było ,
1  wojenne    to  już  inna  bajka  bo  zostawiali  amunicje  itp    mimo  że  nie   było  walk  ,  ale  pozostaje  kwestią    głębokości  wykrywacza  ,
Przysiądż  w  okopie  zobacz  jaka  jest  głębokość  obecnie    i  pomyśl  ile    więcej   cm  się  okopywali  i  czy  twój  wykrywacz  ma  szansę    do  takiej  głębokości  sięgnąć ,
Znam  ludzi  którzy  dokopywali   się   do  drewien  z  umocnień  i   zaskakiwali    fantami 
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Offline Barakun

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #198 dnia: 04.10.2017, 02:25:56 »
Oczywiście pewności nie mam ,jednak pola są z jednej strony ogrodzone a z drugiej blisko zabudowań więc mało prawdopodobne by ktoś je przekopywał niezauważony.Co do samych okopów to nie tylko ,przechodziło tam wojsko ale i trwały walki.Realne źródła  mówią o kilkudziesięciu trupach które leżały tam przez zimę.
Chodziłem też po miejskim parku około 2-3 godzin ale kompletnie nic, a także po okolicznych lasach w promieniu około 10 km(około 5-6 godzin) i także nic,żadnej łuski,monety.Nic kompletnie poza kołem którego nie jestem w stanie zidentyfikować .

http://www.pasja-eksploracja.com/forum/identyfikacja/od-czego-to-kolo/

Offline Jedliq

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #199 dnia: 04.10.2017, 06:30:46 »
hmm, ciekawe a wrecz malo prawdopodobne zeby az tak nic nie bylo.. Porob sobie testy kanarka w domu na roznych przedmiotach z roznych metali przy roznych ustawieniach wykrywacza itd.. Jak zepsuty to powinienes to tak wylapac.. W polu tak latwo nie wyczujesz czy wykrywka padnieta bo moze byc puste pole ale rownie dobrze pelne ale wykrywacz nie lapie..

Ania

« Odpowiedź #199 dnia: 04.10.2017, 06:30:46 »

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Polecamy: GPS na rower | Forum dla adminów

Często szukane: strona do identyfikacji łusek | dutch mannlicher 1895 | trojak sap | janczarek od uprzęży | minelab x-terra 705 - detektor metali | gwizdek wojska polskiego | katalog krause pdf | quattro mp problem | guzik orzeł | pinpoint wykrywacz metali | Mapa forum