Strona główna Forum Archiwum Katalog stron Pomoc Kontakt

Autor Wątek: Spotkanie z policją  (Przeczytany 1385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SQ8NGI

• Aktywny użytkownik
  • Rutus Argo 3.0 ; Prospektor Armanda
Spotkanie z policją
« dnia: 09.02.2019, 20:23:54 »
Witam kolegów, czy ktoś miał spotkanie z stróżami prawa po zmianie przepisów i o czym rozmawialiście, bo zastanawiam czy znów zacząć chodzić po polach i lasach.

Offline PiotrC

• Użytkownik
  • **
Odp: Spotkanie z policją
« Odpowiedź #1 dnia: 09.02.2019, 23:48:53 »
Witam  nie ma sie co zastanawiać chodź jeżeli to twoja pasja, u mnie to jest pasja i w d... mam te zakazy z tym że wynieś z domu wszystko co może byc uznane za zabytek znaleziony wykrywaczem  albo ukryj tak  żeby nikt tego nie znalazl a jak chodzisz po lesie czy polu to znalezione fanty zawsze miej pod ręką by na czas je wyrzucić. Wiem że to jest pojeb...   ja tak chodze i jak nie jestem na odludziu to czuję się jak złodziej na włamaniu, kiedyś lubialem chodzić godzinami po lesie szukajac ogladajac przyrode i popijajac piwko teraz chodze ale nasłuchuje każde strzelenie patyka i podejzany dźwięk rozgladam się co chwile te skurw...le zniszczyli takie fajne hobby     

Offline Zogar13

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 10.02.2019, 00:37:12 »
PiotrC w pełni się z tobą zgadzam :cenzura :cenzura :cenzura

Offline metka19

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 10.02.2019, 09:41:16 »
no właśnie, a co, jeśli mam wyrok w zawieszeniu?? jak to wygląda prawnie, bo nie wiem, czy jest sens ryzykować, czy nie odpuścić poprostu na czas aż się coś zmieni, lub wyrok poprostu się skończy
Garrett AT PRO + PRO-POINTER AT

Offline PiotrC

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 10.02.2019, 19:31:59 »
Wyrok w zawieszeniu odwiesza przestepstwo z tego samego paragrafu  jak masz zawiasy za nielegalne poszukiwania czy cokolwiek z tym związanego to daj sobie lepiej spokój aż sie skończą a jak masz z innego rodzaju przestepstwa to spoko można mieć kilka zawiasow na raz z różnych przestępstw  no chyba że się coś pozmieniało nie jestem prawnikiem bardziej z doswiadczenia to wiem  :D

Offline Jurgra

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2019, 20:51:34 »
ja miałem, nie było najmniejszego problemu. Powiedzieli, że pół wydziału lata z wykrywaczami:)

Online Jedliq

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 13.02.2019, 18:33:32 »
Piotr, z tymi zawiasami to się nie zgadzam, że wyrok odwiesza tylko przestępstwo z tego samego paragrafu.. Jak ktoś dobrze poleciał, i ma już kilka wyroków/zawiasów albo jeden konkretny to wystarczy lizaka za 50 groszy ukraść i idziesz siedzieć na długo bo wskakują wszystkie wyroki naraz.. Znajomy niedawno miał taka sytuację, kila zawiasów już miał, kupił kradziony telefon, wpakowali mu paserkę, dostał kolejne zawiasy na farta i sędzina mu powiedziała, że cokolwiek zrobi to poleci na bardzo długo bo wskoczą wszystkie wyroki i musi uważać teraz cały czas i się pilnować..

Odwieszenie wyroku nie tylko działa na zasadzie przestępstwa z tego samego paragrafu.. Kolega może się dobrze nadziać jeśli ma zawiasy i z wykrywaczem mu cokolwiek " niedobrego " udowodnią, jest opcja, że sąd odwiesi stary wyrok, wszystko zleży od szkodliwości czynu, wymiaru kary, humoru sędziego  itd itd itd...

" Sytuację prawną osoby, która otrzymała wyrok z warunkowym zawieszeniem wykonania kary (tzw. "zawiasy") i następnie popełniła nowe przestępstwo we wskazanym okresie próby (oraz w okresie 6 miesięcy od jej zakończenia) określa przepis art. 75 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem obligatoryjne jest "odwieszenie" kary, jeżeli nowe przestępstwo było podobne do umyślnego przestępstwa, za które ta osoba została skazana. Jest to jedynie fakultatywne, jeżeli jest to inne, nowe przestępstwo (niepodobne do przestępstwa umyślnego, za które dana osoba została skazana) oraz jeżeli osoba rażąco narusza porządek prawny (w tym uchyla się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych). "

Offline Misiu

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 14.02.2019, 08:55:08 »
Witam
Panowie, zima, to bardzo dobry okres na skompletowanie dokumentów potrzebnych do uzyskania zgody z WUOZ na prowadzenie legalnych poszukiwań pozaarcheologicznych. Jednak, jak widać, niektórzy są do tego stopnia leniwi, że potrafią jedynie narzekać,narzekać i jeszcze raz narzekać.
Przez takie ciągłe narzekanie na wszystkich i na wszystko, naprawdę niewiele osiągniecie.
Pozdrawiam ciepło

Offline metka19

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 15.02.2019, 17:21:43 »
kolego Misiu, jakie dokumenty do tego rodzaju poszukiwań są potrzebne, ile trzeba czekać, i czy wystarczy jedno pozwolenie, czy każdy poszukiwacz musi mieć swoje, nie mówię tu o jakiejś dużej grupie, tak 2-3 osoby
Garrett AT PRO + PRO-POINTER AT

Offline krzyszkar

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: 15.02.2019, 18:50:39 »
Misiu czy po poszukiwaniach  "pozaarcheologicznych" wszystkie fanty są Twoje czy od jakiejś daty musisz oddać ? Nurtuje mnie również czy nie miałeś nalotu na chatę odpowiednich służb ? Pozdrawiam.

Offline Misiu

« Odpowiedź #10 dnia: 15.02.2019, 20:54:23 »
Witam
Kolego Metka, od złożenia dokumentów w najbliższym Tobie WUOZ czekasz około 3 tygodnie. Pozwolenie wydawane jest tylko na jedną pełnoletnią osobę, ale możesz np. chodzić ze swoim dzieckiem, o ile takowe posiadasz :). Dziecko też może mieć wykrywkę.
Jeżeli chodzi o artefakty, to ja przekazałem je wszystkie dopiero jesienią, kiedy sporządzałem sprawozdanie z całego roku poszukiwań i składałem je wraz z fantami w WUOZ. Tych wypadów miałem dosłownie kilka, ponieważ prowadzenie dużej pasieki nie pozostawia mi od wiosny do jesieni zbyt dużo wolnego czasu. Obecnie jestem w trakcie załatwiania zezwolenia na 2019 r..
Pozdrawiam

Offline Misiu

« Odpowiedź #11 dnia: 21.02.2019, 17:01:05 »
Witam
Szanowni Koledzy, w tym roku WUKZ wprowadziły zmianę, jeżeli chodzi o uzyskanie pozwolenia na poszukiwania pozaarcheologiczne. Zmiana polega na tym, że wprowadzono dodatkowy druk, na którym można wpisać aż pięć osób biorących udział w poszukiwaniach.
Tak więc jedno pozwolenie dla pięciu osób. Warto składać dokumenty.
Pozdrawiam

Ania

« Odpowiedź #11 dnia: 21.02.2019, 17:01:05 »

Rozkopał wał ziemny. "Szukał skarbów". Policja sprawdza, kim był poszukiwacz.

Zaczęty przez szartDział Exploracja w mediach

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1966
Ostatnia wiadomość 25.07.2016, 16:22:24
wysłana przez Trynithy
Zlot Spotkanie Wspólny Wypad - Leszno WLKP Okolice

Zaczęty przez Patryko93Dział Spotkania, wyprawy, zloty...

Wyświetleń: 1132
Ostatnia wiadomość 18.11.2017, 09:42:01
wysłana przez aczi
Spotkanie informacyjne Lubuskiego Konserwatora Zabytków

Zaczęty przez AdministratorDział Exploracja w mediach

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1184
Ostatnia wiadomość 22.02.2014, 09:15:40
wysłana przez Administrator
Policja z prokuraturą „aresztowała” eksponaty. Teraz broń wróciła do muzeum.

Zaczęty przez Ragnar aka (jurij)Dział Exploracja w mediach

Wyświetleń: 1169
Ostatnia wiadomość 18.01.2016, 22:36:12
wysłana przez marczello22

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Polecamy: GPS na rower | Forum dla adminów

Często szukane: strona do identyfikacji łusek | dutch mannlicher 1895 | trojak sap | janczarek od uprzęży | minelab x-terra 705 - detektor metali | gwizdek wojska polskiego | katalog krause pdf | quattro mp problem | guzik orzeł | pinpoint wykrywacz metali | Mapa forum