Strona główna Forum Archiwum Katalog stron Pomoc Kontakt

Autor Wątek: Nudził się w święta, wyszedł na pole z wykrywaczem i spędził noc w areszcie  (Przeczytany 731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gandalf007

• Użytkownik
  • **
https://www.tvn24.pl/raciborz-zatrzymany-za-nielegalne-poszukiwanie-skarbow,930038,s.html

Ktoś zadzwonił na policję w Poniedziałek Wielkanocny, że po polu za szpitalem chodzi mężczyzna z wykrywaczem metalu. Policjanci nie słyszeli, żeby za szpitalem było jakieś stanowisko archeologiczne, ale przepis przepisem. Kto nie ma zgody na szukanie skarbów, może spędzić w więzieniu nawet osiem lat. Mężczyzna na razie spędził w areszcie jedną noc. Raciborscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który bez odpowiedniej zgody poszukiwał w ziemi zabytków. Używał w tym celu wykrywacza metali. Zatrzymanemu grożą teraz zarzuty karne, bowiem nielegalne poszukiwanie zabytków jest przestępstwem zagrożonym karą do ośmiu lat więzienia. - Skończy się pewnie grzywną, bo nic przy nim nie znaleźliśmy i on to zrobił z głupoty. Ale wyrok będzie mieć - mówi Mirosław Szymański, rzecznik policji w Raciborzu.

Chory kraj, kiedy to się zmieni?

Offline konik9856

• Użytkownik
  • **
Jak pogonią tego debila Jarka z kotem.

Offline Jurgra

• Użytkownik
  • **
nic mu nie zrobią, grzywny też nie zapłaci. konsultowałem to z prawnikiem i jeśli nie chodzę po stanowiskach archeologicznych, to muszą mi udowodnić, że szukam "skarbów", bądz zabytków. Ja nie muszę im nic udowadniać.

Offline erlik

• Użytkownik
  • **
Ostatnio (chyba wczoraj) pokazywali gościa który podpalił dom z 7 osobową rodziną - nie wiem czy zginęli wszyscy czy nie - ale dostał od sądu 15 lat! Natomiast za chodzenie z legalnie kupionym wykrywaczem grozi 8 lat!!! Coś chyba nie tak z tymi co stanowią prawo :)

Ania

artykuł w "Polityce": "Z wykrywaczem po skarby"

Zaczęty przez liconekDział Exploracja w mediach

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6202
Ostatnia wiadomość 24.10.2014, 14:06:33
wysłana przez Zcarg
Książka "Z wykrywaczem po skarby"

Zaczęty przez liconekDział Linki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8125
Ostatnia wiadomość 11.05.2010, 09:42:26
wysłana przez liconek
Ksiązka "Z wykrywaczem po skarby"

Zaczęty przez Kamilos22Dział Dyskusje na luzie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6000
Ostatnia wiadomość 09.04.2015, 00:38:20
wysłana przez roger2006
Problem z "wykrywaczem" metali

Zaczęty przez Gandalf007Dział Wykrywacze metali

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 22189
Ostatnia wiadomość 23.04.2012, 11:49:33
wysłana przez Tycjan

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Polecamy: GPS na rower | Forum dla adminów

Często szukane: strona do identyfikacji łusek | dutch mannlicher 1895 | trojak sap | janczarek od uprzęży | minelab x-terra 705 - detektor metali | gwizdek wojska polskiego | katalog krause pdf | quattro mp problem | guzik orzeł | pinpoint wykrywacz metali | Mapa forum