Strona główna Forum Archiwum Katalog stron Pomoc Kontakt

Autor Wątek: Jaki wykrywacz metali kupić do 300 zł ?  (Przeczytany 9636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Jabel, Rutus Proxima :)
Odp: Jaki wykrywacz metali kupić do 300 zł ?
« Odpowiedź #15 dnia: 14.12.2011, 09:38:48 »
Jak to nikt nie chciał?
2011-11-03 19:29:46, 2011-11-03 19:14:45,  K...1 (1277)
280,00 zł Sprzęt jeszcze trochę mi posłuży... Przepraszam za zamieszanie.

Offline bajonet

• Użytkownik
  • **
  • All Cops Are Bastards
« Odpowiedź #16 dnia: 14.12.2011, 09:47:00 »
szukałem sprzętu w miarę uniwersalnego  na militarke i na  monetki   kanarki podobno na militarke sie nie nadają ...
za penetratora dałem 350 zł stan prawie idealny

A Penetrator to się niby nadaje na monetki?  ;) No proszę Cię... Tak samo się nadaje jak Smętek - znaleźć teoretycznie znajdziesz, ale w praktyce - życzę powodzenia.

http://allegro.pl/garrett-ace-150-i1914487637.html - proszę, 3 stówy bez złotówki z wysyłką i nikt nie chciał. Za podobną sumę był jeszcze Fisher F2, a nawet nieco archaiczny obecnie C.Scope CS-660, którego miałem ładnych parę lat i nawet on nadawał się zarówno na militarkę jak i monetki. A Ty kupiłeś polską chińszczyznę.  :lipa
Zgadzam się z kolegą. Armand, nie nadaje się na monety to jasne. Co do tego producenta to nawet obecnie sprzedaje jeden z modeli - pod multi nazwą, pewnie jakaś nowa strategia, aż oczopląsu dostałem od kolorów tych wykrywek na - alle drogo. :lol
Pozdrawiam wytrwałych militarystów.
Militaria II WW...

Offline scolopendra

• Aktywny użytkownik
  • HS-3, Tesoro Silver uMax & Tejon
« Odpowiedź #17 dnia: 14.12.2011, 21:14:42 »
Jak to nikt nie chciał?
2011-11-03 19:29:46, 2011-11-03 19:14:45,  K...1 (1277)
280,00 zł Sprzęt jeszcze trochę mi posłuży... Przepraszam za zamieszanie.

Fakt, przeoczyłem odwołanie oferty, ale też trzeba zauważyć że była AŻ jedna, więc raczej ludzie się specjalnie o tego kanarka nie bili. Więc tak za te 350 PLN realnie najtańszego ACE szłoby pewnie upolować. Jak nie jego, to cokolwiek innego, byle było z Zachodu (i może niekoniecznie Bounty Hunter).

Co do Armanda i jego śmiesznych pseudo-branżowych wypustów, to jeszcze chyba tylko brakuje "Armand Alfons" - na wypadek jakby tirówce drobne się w ściółce leśnej pogubiły, albo jej klientowi kluczyki od auta.

Offline thokapick

• Użytkownik
  • **
  • Whites 3900 PRO / Fisher F5 / Prospector 2
« Odpowiedź #18 dnia: 14.12.2011, 21:28:03 »
Tak z ciekawości ile chodziliście z jakimkolwiek wykrywaczem od Armanda ?
Ja używam i jakoś czesze jak moniaki tak sygnecik, a to że nie mają ikonek na wyświetlaczu 1cent nie dyskwalifikuje go jako wykrywacz do monet.

Największy skarb jaki znalazłem z wykrywaczem to spokój i odpoczynek na łonie natury.

Offline scolopendra

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: 14.12.2011, 22:10:42 »
Z tak zwanej wyższej klasy sprzętem Armanda? Nie chodziłem wcale i go nie krytykuję. Z Penetratorem? Około 5 czy 6 wyjść w teren. Sprzęt owszem coś wykrywa, ale mam porównanie z innymi sprzętami, bo testowałem go na polu, gdzie leży jedno i to samo z koloru i skuteczność wykrywacza można tam mierzyć w kilogramach na godzinę. Otóż na tym polu nawet Master III PEN-Elektronika był lepszy (chociaż wykonanie ma beznadziejne). Co nie znaczy że milczał... ale spisywał się najgorzej z wszystkiego, na czym pracowałem na tym polu.

A, i miałem kiedyś pierwszy wypust Armanda o nazwie Rambo - na tym sprzęcie nie wzbogaciłem się o nic, poza bólem ręki.

Może mnie ktoś oskarżyć, że jestem stronniczy i niewiele wiem o sprzętach firmy Armand, ale skoro niższa klasa jest taka beznadziejna, to nie mam ochoty sprawdzać na własnym portfelu, czy wyższa klasa jest aby na pewno taka dobra. Usłyszałem też kiedyś zarzut, że nie ma co porównywać np. Armanda Rambo do Anticusa, bo to sprzęty, które dzielą lata świetlne w rozwoju technicznym. Tak, tylko że Rambo zawsze był do kitu, podczas gdy pierwsze Smętki były OK, nawet Rutus First był OK, pierwsze Garretty były OK, Whitesy, Minelaby. C.Scope itd. były OK. Z wieloma takimi wiekowymi wykrywaczami chętnie bym sobie pobiegał i dzisiaj, bo mimo kiepskiej ergonomii dobrze wspominam ich skuteczność. Armanda dobrze wspominać nie będę nigdy, a smród po nieudanych konstrukcjach, cóż, ciągnie się latami. Trzeba było nie robić x lat temu chłamu, to by teraz nie było nagonki na pana Oksieńciuka.

PS. Argument, że kiedyś tam coś tam czymś tam znalazłem jest o tyle nietrafny, że do porównania potrzebne są identyczne warunki, na które wchodzi się z różnymi sprzętami, tak jak z moim "mosiądzowym polem". Bo w ten sposób rozumując, to ja kiedyś na obozie RAD znalazłem MD-kiem w ciągu godziny 6 nieśmiertelników i "zapiaszczacz" do polskiego Mausera. Ale bardziej to była zasługa MD-ka, czy dziewiczego terenu?

Offline Radek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
« Odpowiedź #20 dnia: 15.12.2011, 11:43:47 »
Tak jak mówisz-jak się posiedzi na allegro i sukcesywnie parę razy dziennie poprzegląda ACE150, to za 350PLN da radę coś wyrwać.
Co do zakupu naszego kolegi-każdy ma wolną wolę i trza to uszanować.
Sam w ręku nie miałem Armanda, ale swoim wyglądem jak i opiniami użytkowników raczej mnie odstrasza...
Pozdrawia ;)

Offline thokapick

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 15.12.2011, 12:28:54 »
Jak to mawiają - opinia jest jak dziura w d.. każdy ma swoją.
Dziwi mnie właśnie ta nagonka na Armandy - być może to ze względu na ostre podejście właściciela do takich osądów na forach. Czytałem dosyć dużo wypowiedzi i czasem przesadza ;-D ale ogólnie większość z wypowiadających się osób nie miało w ręku ten sprzęt, a ich opinie są właśnie w stylu - "czytałem że kolega kolegi kupił i nie znalazł bursztynowej komnaty to syf jest straszny i nie polecam"

Nie znam większości produktów Armanda,  mogę jedynie wypowiadać się o Prospectorze 2.
Mi osobiście odpowiada i na razie sprawuje się dobrze. Może kiedyś uda mi się porównać go do innego typowego "monetkowca" jak Ace 150 czy 250 czy też inny czesacz skarbów, wtedy powiem czy jest taki sam dobry ;-D

Co do Penetratora to ma stałą dyskryminację na żelazo co widać na wideo - ale jak widać może ominąć i głębiej leżącą monetę.

Armand Penetrator Metal detectors, test .MP4

metal detektor Armand Penetrator

A co do gamy kolorów Armanda to kiedyś czytałem że takie jest po prostu zapotrzebowanie i już
a co sobie robi producent to jest jego brocha ;-D

Pamiętajcie że wykrywacz to nie tylko na monety ale i są wykrywacze przemysłowe,
to dlaczego strażak ma chodzić z zielonym wykrywaczem jak wszystko ma czerwone? rynek zrobi swoje i tak :-D

A na marginesie jeżeli ACE 150 jest taki dobry to dlaczego jest ich tyle w 2 obiegu ? :/
Największy skarb jaki znalazłem z wykrywaczem to spokój i odpoczynek na łonie natury.

Offline domi349

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 15.12.2011, 13:25:53 »

A na marginesie jeżeli ACE 150 jest taki dobry to dlaczego jest ich tyle w 2 obiegu ? :/

to tez mnie zastanowiło ......
a jak spisze sie penetrator zobaczymy  postaram sie zdawać relację moze sie przyda ja niestety nie mogłem znalezc opinii ludzi którzy mieli to w reku
wszystko wyjdzie w praniu 
a z tym ace 150  za 350 zł to tak nie do końca ....   realnie 400 min + przesyłka

Offline Radek

• Moderator Globalny
  • Ekspert
« Odpowiedź #23 dnia: 15.12.2011, 14:01:05 »
Jest ich tyle, bo masa ludzi nimi szuka i czasem ktoś przesiada się na wyższy model...
Co do ich osiągów, to naprawdę są bardzo dobre w stosunku do ich ceny ;)
Pozdrawiam.

Offline Administrator

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: 15.12.2011, 15:37:03 »

Zgadzam się z kolegą. Armand, nie nadaje się na monety to jasne. Co do tego producenta to nawet obecnie sprzedaje jeden z modeli - pod multi nazwą, pewnie jakaś nowa strategia, aż oczopląsu dostałem od kolorów tych wykrywek na - alle drogo. :lol

Witam

Ja uważam, że Minelab nie nadaje się do militarki! Jestem ciekaw na jakiej podstawie szerzycie takie opinie? Nie wymieniasz modelu a więc domyślam się, że miałeś je wszystkie i gruntownie je przetestowałeś? A może nie masz miejsca gdzie są te monety, których nie znajdujesz? :D

Na forum są koledzy z Armandami i można zobaczyć co tam mają ciekawego. To chyba najlepszy dowód na błędność Twojej tezy. Druga sprawa, że jeżeli Twoja opinia jest zasłyszana to nie jest nic warta. Lubię dyskutować z faktami a nie z opiniami. Mam nadzieję, że następnym razem napiszesz: "Uważam, że.." wtedy  wszystko będzie jasne, masz prawo do swojego zdania. A jeżeli jesteś pewien na 99% prosimy o jakieś wiarygodne informacje, które to potwierdzą.

Gorąco pozdrawiam :)

Offline domi349

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 15.12.2011, 15:45:01 »
widzę ze z tą  opinią o armandach różnie bywa.......   :woow

Offline scolopendra

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: 15.12.2011, 16:13:35 »
(...)
Nie znam większości produktów Armanda,  mogę jedynie wypowiadać się o Prospectorze 2.
I pewnie dlatego zabierasz głos w temacie Armanda Penetratora?  ;)

Widzisz, ja nie miałem w rękach Prospectora, Anticusa, Discoverera i na ich temat nie dyskutuję. Całkiem możliwe, że są to wykrywacze dobre, choć w kilku przypadkach widziałem na zdjęciach dowody świadczące o niechlujstwie wykonania, którego w sprzęcie kosztującym 1200 PLN i więcej nie powinno być, ale mniejsza z tym. Ja mówiłem o sprzętach niższej klasy, które były i w sporej części są kiepskie i wystawiają negatywne świadectwo całej marce.

Odkąd szukam, pracowałem na kilkunastu modelach wykrywaczy, z czego kilka miałem na własność. Często zaczynałem od produktów uznanych marek ale z najtańszej opcji finansowej. Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów (może poza C.Scopem, w którym po 6 czy 7 latach poluzował się podłokietnik). Dlatego nie obawiałbym się kupić wyższego sprzętu tych marek ponownie. Co do Armanda natomiast - uraz do bylejakości pozostaje widać na dłużej i stąd ta jak to określiłeś "nagonka" w środowisku poszukiwaczy.

A co do gamy kolorów Armanda to kiedyś czytałem że takie jest po prostu zapotrzebowanie i już
a co sobie robi producent to jest jego brocha ;-D

Pamiętajcie że wykrywacz to nie tylko na monety ale i są wykrywacze przemysłowe,
to dlaczego strażak ma chodzić z zielonym wykrywaczem jak wszystko ma czerwone? rynek zrobi swoje i tak :-D
Oczywiście, co producent robi to jego sprawa i swoje wykrywacze może dedykować nawet księżom, co nie oznacza, że nie można tego humorystycznie skrytykować. A przechodząc do konkretów - ta opcja marketingowa jest w ogóle nietrafiona z tego względu, że w przypadku służb mundurowych nie zakupuje się środków trwałych poza przetargami. Pozostaje więc ewentualnie Armand Geodeta lub Armand Tartak (choć ten ostatni też niekoniecznie, bo sprzęt ten nie ma nic wspólnego z wykrywaczami przemysłowymi, jakie stosuje się w tartakach). Pytanie tylko, czy geodetom naprawdę jest potrzebny wykrywacz, skoro tyle czasu do tej pory radzili sobie bez nich... no ale to jak już powiedziałeś zweryfikuje rynek - na razie weryfikuje raczej negatywnie, bo nie widziałem, żeby któryś z tych "dedykowanych" wykrywaczy się sprzedał (no, ale może poza Allegro idą jak ciepłe bułki).

brzunio

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 17.12.2011, 01:37:36 »
Jako użytkownik Prospektora2,postanowiłem się również wypowiedzieć.Kolego Scolopendra,czy kolega miał ten sprzęt w swoich szlachetnych dłoniach  ???Jest to bardzo dobry detektor,który nie pomija niczego co kryje ziemia.Początkowo miałem trudności z rozszyfrowaniem jego ustawień,o czym wie kilku kolegów z naszego forum,którzy to pomagali mi rozwiązywać problemy w terenie.Wielkim minusem Prospektora jest instrukcja obsługi-kompletnie niezrozumiała dla nabywcy-miałem i do tej pory mam wiele wątpliwości.Podczas mojej bytności na forum jako użytkownik Prospektora,miałem kilkanaście pytań od współposiadaczy o ustawienia,na które do dziś nie znam odpowiedzi  :glowamur Tym  wykrywaczem znalazłem wiele ciekawych monet w ziemi moich przodków,za zgodą rodziny...których z wiadomych wzlędów nie chcę tutaj pokazać.Na militaria Prospektor jest niezawodny,mogę go śmiało polecić  :) :) :)

Offline thokapick

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 17.12.2011, 17:23:32 »
(...)
I pewnie dlatego zabierasz głos w temacie Armanda Penetratora?  ;)

Zabieram dlatego że akurat widzę jakie głupoty wypisujecie i tyle.. 

A Ty kupiłeś polską chińszczyznę.  :lipa

Być może kiedyś dawno jakość nie była wspaniała - tego modelu Rambo nie widziałem nawet na zdjęciach, ciężko powiedzieć.
Ale tego bym nie powtarzał o nowych produktach. Może nie masz dobrego doświadczenia ze starym sprzętem, ale ja mam jak na razie jak najlepsze, w odróżnieniu od tego "zachodniego" który tak wychwalasz - po 5 minutach nowy Whites tylko się zadymił. Ale po tym nie wpadło by mi do głowy powiedzieć że to szajs.

Kolega Domi zakupił już Penetratora i czas pokaże czy wybór tego detektora był zadowalający czy też nie  :zgoda

Brzunio - dyskusja była o Penetratorze, a co do ustawień to kiedyś chcę zrobić osobny wątek  gdzie będzie można się dzielić spostrzeżeniami, poza tym wystawiam widea z kopania gdzie pokazuję ustawienia - zachowanie wykrywacza i potem co wykopał.

brzunio

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: 17.12.2011, 21:00:16 »
Tniemy cytaty! Admin

Kolego Thokapick.Piszę poniaważ nie lubię jak ktoś krytykuje coś, o czym nie ma zielonego pojęcia,aby wypowiadać się w ten sposób.Aby mieć takowe poglądy należy wziąć detektor swój i krytykowany i porównać.Chętnie umówię się z Robertusem na wspólne wykopki,aby udowodnił mi wyższość jego tez nad moimi :)
« Ostatnia zmiana: 17.12.2011, 23:04:45 wysłana przez Administrator »

Ania

« Odpowiedź #29 dnia: 17.12.2011, 21:00:16 »

Wykrywacz na "kolorki"

Zaczęty przez ukji80Dział Ogólna dyskusja o wykrywaczach metali

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1545
Ostatnia wiadomość 07.12.2012, 10:49:10
wysłana przez chudy
Wykrywacz "samoróbka"- opinia i pomoc

Zaczęty przez Cropper_of_TeethDział Ogólna dyskusja o wykrywaczach metali

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 1377
Ostatnia wiadomość 24.02.2013, 22:11:09
wysłana przez Administrator
SPRZEDAM wykrywacz GARRETT ACE 250+wykrywac HUNTER GC-1010 + SAPERKA SUN GARDEN

Zaczęty przez JesiennekDział Ogłoszenia

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 5963
Ostatnia wiadomość 16.10.2011, 21:56:30
wysłana przez piwekk
Ktory wykrywacz wybrac; minelab x-terra 305 czy fisher F5? Inny ?

Zaczęty przez lloydDział Ogólna dyskusja o wykrywaczach metali

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 1806
Ostatnia wiadomość 13.04.2013, 00:28:11
wysłana przez walek303

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Polecamy: GPS na rower | Forum dla adminów

Często szukane: strona do identyfikacji łusek | dutch mannlicher 1895 | trojak sap | janczarek od uprzęży | minelab x-terra 705 - detektor metali | gwizdek wojska polskiego | katalog krause pdf | quattro mp problem | guzik orzeł | pinpoint wykrywacz metali | Mapa forum