Strona główna Forum Archiwum Katalog stron Pomoc Kontakt

Autor Wątek: GPS dla poszukiwacza  (Przeczytany 41053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tas_cc

• Użytkownik
  • **
Odp: GPS dla poszukiwacza
« Odpowiedź #15 dnia: 31.12.2015, 15:38:08 »
Ja używam Garmin eTrex 30:

ZALETY:
Jakość wykonania urządzenia.
Możliwość wgrania map z OpenStreetMap (https://www.openstreetmap.org/) i UMP (http://ump.waw.pl/). Bardzo ważna opcja! mapy komercyjne nie są najlepsze.
Możliwość zapamiętywania lokalizacji i nawigacji do niej.
Nawigacja turystyczna i samochodowa - Do punktu na przełaj, do punktu po zapamiętanej ścieżce. do punktu po drogach/ścieżkach zaznaczonych na mapie.
Wsparcie dla geocachingu.
Zasilane 2 bateriami AA, żadnych wewnętrznych akumulatorów.
Możliwość wgrywania przygotowanych tras oraz lokalizacji z komputera.
Dokładność logowania trasy.
Możliwość instalacji wielu map i przełączanie się pomiędzy nimi, jak i aktywacji kilku jednocześnie.

WADY:
Oprogramowanie z błędami, co wersja coś innego przestaje działać (muli, wiesza się, przestaje reagować).
Kompas praktycznie bezużyteczny.
Ciężko się nawiguje po mapie (mały ekran/szybkość reakcji na joystick)
Brak możliwości nakładania map w postaci obrazka (Szczególnie ważne jeżeli chcemy nawigować po starych mapach).
Nie udało mi się znaleźć darmowego oprogramowania do zarządzania urządzeniem z poziomu komputera, a żeby operować ręcznie trzeba mieć jakieś pojęcie o komputerach.
Dość drogie urządzenie jak i dodatki.

Offline cezar78

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 10.11.2016, 17:38:42 »
Czy do któregoś z tych GPSów da się wgrać powszechnie dostępne w necie już skalibrowane pod ozi mestischblatty? Bo do telefonu z androidem bez problemu więc nie wiem czy jest sens wydawać tysiąca na dodatkowe urządzenie, może nieco dokładniejsze od smartfona

Offline tas_cc

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 26.11.2016, 20:29:02 »
Do eTrex 30 się nie da, ale są urządzenia Garmina, które to wspierają. Ja do telefonu już nie wrócę ze względu na dokładność GPS. Jeżeli jednak nie potrzebujesz dokładności do 1-2m, to pewnie telefon w zupełności wystarczy.

Offline papaja27

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 01.04.2017, 14:11:37 »
Trochę odświeżę ;D. Jest ktoś w posiadaniu garmina eTrex 10 ?. Chodzi mi głównie jak wyglądają sprawy z zasięgiem w lesie ?. Mieszkam w Beskidzie niskim więc mam pełno ciekawych lasów które chętnie bym pozwiedzał głębiej ale boje się tak iść na pamięć bo w najlepszy układzie zgubiony wyjdę na Słowacji ^^. Gesty las mieszany, oczywiście z górkami i dolinami. Dlatego wolałbym nie tracić zasięgu :D. Jest ktoś w stanie się podzielić swoimi odczuciami z tym sprzętem, albo z pokrewnymi wersjami 20/30.. myślę że moduł gps mają identyczny. Chciałem napisać na dedykowanym forum garmina ale coś im nie działa  :bag. wiec może tu kogoś znajdę  :zgoda

Offline Gozdzik

• Aktywny użytkownik
  • Garrett 350/CX3/GTI 2500
« Odpowiedź #19 dnia: 02.04.2017, 00:02:36 »
Polecam Garmin GPSMAP 62S  nie będziesz miał żadnych problemów , do tego mapa topo pl  i  bajka .
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Offline mako

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 11.04.2018, 20:44:01 »
Panowie jakieś polecane nowości czy "tylko" sprawdzony 62S? A testował ktoś zegraki Garmina z topo mapami?

Offline j570

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 28.09.2018, 23:44:49 »
Jeśli chcemy tylko GPS to polecam stary Etrec Vista HCx lub też Legend HCx. Ma (Vista) dodatkowo kompas i wysokościomierz barometryczny.
Zaletą jest bardzo długi czas pracy na bateriach lub akumulatorach typu AA.
Jak ktoś chce używać Messtischblatty lub inne mapy rastrowe to wiele odbiorników to potrafi tyle że trzeba przerobić firmware wg instrukcji i ładować mapy skonwertowane do formatu jnx.
Lista odbiorników Garmin nadających sie do przeróbki.
http://whiter.brinkster.net/en/Versions.shtml

Ania

« Odpowiedź #21 dnia: 28.09.2018, 23:44:49 »

Elektroniczna licencja poszukiwacza możliwa do realizacji w Polsce?

Zaczęty przez WojtexDział Inne

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 886
Ostatnia wiadomość 24.02.2018, 21:12:55
wysłana przez Wojtex
Przestroga! Tragiczna śmierć poszukiwacza ze Słowenii

Zaczęty przez AdministratorDział Exploracja w mediach

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8637
Ostatnia wiadomość 20.02.2012, 20:47:05
wysłana przez Kandzio
Przychodzi policja do poszukiwacza, redaktora Prawy.pl

Zaczęty przez Ragnar aka (jurij)Dział Exploracja w mediach

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2651
Ostatnia wiadomość 02.01.2016, 12:57:28
wysłana przez Ragnar aka (jurij)
Wyznania poszukiwacza ofiar rzezi wołyńskiej.

Zaczęty przez AdministratorDział Dyskusje na luzie

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2688
Ostatnia wiadomość 13.09.2014, 00:47:46
wysłana przez Administrator

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Polecamy: GPS na rower | Forum dla adminów

Często szukane: strona do identyfikacji łusek | dutch mannlicher 1895 | trojak sap | janczarek od uprzęży | minelab x-terra 705 - detektor metali | gwizdek wojska polskiego | katalog krause pdf | quattro mp problem | guzik orzeł | pinpoint wykrywacz metali | Mapa forum