Strona główna Forum Archiwum Katalog stron Pomoc Kontakt

Autor Wątek: Jaki wykrywacz kupić? Minelab CTX 3030 , XP Deus 3 czy Minelab X-Terra 705?  (Przeczytany 6698 razy)

Offline orion

• Użytkownik
  • **
Jaki wykrywacz kupić? W tej chwili posiadam wykrywacz Garrett AT Gold + cewkę Nel Tornado. Chcę zmienić wykrywacz na inny. Zastanawiam się pomiędzy tą trójką:

1. Minelab CTX 3030
2. XP Deus
3. Minelab X-Terra 705

Mam do wydania 5 500 zł jak na razie - chyba że coś wpadnie kasy na pierwszy dzień wiosny (urodziny).I jak bym sprzedał mojego Garretta AT Gold z cewką Nel Tornado i osłonami na elektronikę oraz cewki to dodatkowo miał bym ze 2 500 zł. Na razie myślę o XP Deus z słuchawkami WS5. Mam blisko sklep w którym mogę kupić - ze 8 kilometrów ode mnie. Które słuchawki są lepsze WS4 czy WS5? Bo trochę na jedno ucho słabiej słyszę.

Offline Haxcore

• Użytkownik
  • **
Jeśli polujesz na monetki to skręśliłbym w ogóle firme Minelab, x-terra i ctx są powolne, i na minimalnie zaśmieconym terenie pewnie garrett 250 wypadłby lepiej (oczywiście od x-terry), dużo czasu spędziłem na testowaniu 705'tki, bardzo głęboki sprzęt (jak na "LCD'ka"), ale efekt maskowania żelaza to jakiś żart, jeszcze za taką kasę.

Deus jest idealny na pola, ale już na starych łąkach czy lesie to trochę kicha, bo aby uzyskać większą głębokość, musisz "spowolnić" wykrywacz co jest trochę irytujące, i niczym go nie odróżnia od sprzętów za 2 tys zł

Fajną opcją byłby zestaw F75 LTD 2 + detech 13", tylko tu znów cena jest kosmiczna przez kurs dolara, w zeszłym sezonie zestaw z cewką 11" + 5" można było kupić za 4450zł.

Offline MarekSkwarek

• Użytkownik
  • **
Przede wszystkim ja zmam kopiłem wykrywacz starałem się żeby nie był przerostem formy nad treścią.
Deus wydawał mi się dobrym rozwiązanie i zostało 4 k np na motorek :P 125cm. możesz sobie pojechać na wykopki gdzie ci się podoba :P ja tak Zrobiłem. Mam Motorynkę i Fajny wykrywacz.

Ps. Kupisz 3030. ale jak nie nurkujesz to trochę nie jest zbyt lekki mnie osobiście zależy na wadze bo Pudzianem nie jestem. Ważne również czego będziesz szukać i gdzie i jak długo pozaświecasz czasu na hobby.

To taka moja mała sugestia z mojego przykładu.

Offline orion

• Użytkownik
  • **
Dokładam 4 wykrywacz do pytania.

1. Minelab CTX 3030
2. XP Deus
3. Minelab X-Terra 705
4.Fisher F75 LTD DST

Ps. Kupisz 3030. ale jak nie nurkujesz to trochę nie jest zbyt lekki mnie osobiście zależy na wadze bo Pudzianem nie jestem. Ważne również czego będziesz szukać i gdzie i jak długo pozaświecasz czasu na hobby.

To taka moja mała sugestia z mojego przykładu.
Do Minelaba CTX 3030 można dokupić uprząż. Gdzieś widziałem nawet w zestawie z gratisem uprząż.

Offline Ragnar aka (jurij)

• Ekspert
Deus 4 częstotliwości do wyboru. F 75 widziałem stare wersje w akcji kosa na drobnicę ewentualnie 705 z cewką działającą na 3 częstotliwościach. Cena CTX w vikingu poraża na dzień dzisiejszy  :glowamur prawie 12 tysi. Wyboru i tak musisz dokonać sam.  Ja bym się zastanowił jeszcze nad E- trackiem tylko przy nim czeka Cię sporo nauki.
Dovahkiin! Dovahkiin!
Naal ok zin los vahriin
wah dein vokul
mahfaeraak ahst vaal,
ahrk fin norok paal graan
Fod nust hon zindro zaan.
Dovahkiin, fah hin
kogaan mu draal.

Offline Haxcore

• Użytkownik
  • **
Jeśli chodzi o monetki, to tylko te 2 wykrywacze:

Deus + 11" + panel (może być bez ws4, bo tylko uszy od nich bolą, można panel zamontować na ramieniu, i kabelek od słuchawek puścić sobie po łokciu).

F75 LTD 2 + detech 13"

Deus ma lepsze tony, F75 większą głębokość, deus jest lżejszy, F75 zachowuje b. dobrą separację i głębokość w tym samym momencie, a w Deusie trzeba walczyć z ustawieniami, dokupując zew. antenę, deusem możesz chodzić w wodzie, pozostawiając panel na brzegu (wtedy potrzebne są słuchawki ws4), różnic jest wiele, pytanie gdzie i za czym będziesz chodził  :ok

mati-mi

• Gość
W kwestii f75 ltd 2 mogę  dodać, że jest bardzo stabilny i nie wzbudza się jak poprzednicy.

mati-mi

• Gość
Wersja 11" DD też  sobie radzi z drobiazgami  ;)

Offline orion

• Użytkownik
  • **
Dołożyłem jeden:

1. Minelab CTX 3030
2. Minelab E-track Pro
3. XP Deus
4. Minelab X-Terra 705
5. Fisher F75 LTD DST

Poczytałem instrukcje z tych dwóch pierwszych. Z pozostałych nie znalazłem po polsku na necie. Z tego pierwszego chyba zrezygnuje - cena trochę za duża. 7000 bym dał.  Pozostały mi cztery do wyboru. Nie spieszę się mam czas do końca marca. XP Deusa mogę kupić blisko - z 8 kilometrów do sklepu. Niestety pozostałych nie mają.

Offline orion

• Użytkownik
  • **
1. Minelab CTX 3030
2. Minelab E-track Pro
3. XP Deus
4. Fisher F75 LTD DST

Z tych czterech jeden wybiorę. Najchętniej  pierwszy tylko nie wiem co z serwisem. Szukam używanego za rozsądną cenę.

Offline orion

• Użytkownik
  • **
1. Minelab CTX3030 Standard Pack z sondą (cewką) 11”DD zawiera: detektor CTX3030 z POLSKIM
językiem menu, sonda (cewka) 11”DD,
osłona sondy, ładowarka sieciowa,
dedykowany akumulator Li-ion, adapter na
baterie, bezprzewodowy odbiornik
słuchawkowy WM10, ładowarka
samochodowa, słuchawki KOSS, kabel USB

cena: 9299 zł

2. Minelab E-Trac z sondą (cewką) 11”DD zawiera: detektor E-Trac z POLSKIM
językiem menu, sonda (cewka) 11”DD,
osłona sondy, ładowarka sieciowa,
dedykowany akumulator NiMh, adapter na
baterie, słuchawki KOSS, kabel USB,

cena: 5899 zł

3. XP Deus -
4. Fisher F75 LTD DST - podobno problemy z polskim serwisem

Dostałem odpowiedz z pobliskiego sklepu - gdzieś 8 kilometrów. Dwa pierwsze na zamówienie. Trzeci mają na stanie - czekam na cenę. Co do czwartego to szukają. Tylko zamówić - w ciągu 2-3 ma być.

Offline kismet75

• Użytkownik
  • **
Jeśli szukasz w tej cenie co podałeś wykrywacza i kosy na sreberka bierz i się nie zastanawiaj nowego Fishera F75LTD tego z nowym softem .Chodzę z nim osobiście przesiadka z deusa .

Offline cezar78

• Użytkownik
  • **
ctx nie bierz jeżeli twój wypad w teren ma być dłuższy niz 3h, ręka ci odpadnie, teraz dopiero doceniam lekkie wykrywacze, bo mam sovereigna gt i nabawiłem się bólu kręgosłupa i barku

Offline orion

• Użytkownik
  • **
Jeśli szukasz w tej cenie co podałeś wykrywacza i kosy na sreberka bierz i się nie zastanawiaj nowego Fishera F75LTD tego z nowym softem .Chodzę z nim osobiście przesiadka z deusa .

Sprzedawca w sklepie powiedział mi że teraz nie prowadzą Fishera bo są kłopoty z serwisem. Pozostały mi do wyboru:
1. XP Deus z cewką 11" słuchawki WS5 + walizka + etui - zalety:waga,bezprzewodowy,szybkość przygotowania do pracy
2. Minelab E trac + uprząż
3.Fisher F75 LTD DST

Szukam teraz testów tych wykrywaczy. Na necie jest emulator Minelaba E trac. Czy są emulatory innych wykrywaczy? Zlazłem Fisher F75 LTD DST w innym sklepie gdzieś 20 kilometrów ode mnie. Piszą że jest serwis na miejscu.Tylko nic nie wiem o nim. Trochę waży. Bez uprzęży długo się nie pochodzi.
« Ostatnia zmiana: 13.03.2016, 11:46:52 wysłana przez orion »

mati-mi

• Gość
Przy tej cenie wysyłka z każdego sklepu jest darmowa, skąd  to cisnienie na jeden sklep? Ja latam po 5-6 godzin i ręka nie drętwieje. F75 jest dobrze wyważony.

Ania

Wykrywacz "budżetowy"

Zaczęty przez robert86Dział Wykrywacze metali

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13609
Ostatnia wiadomość 03.05.2016, 19:32:08
wysłana przez walek303
Wykrywacz na "kolorki"

Zaczęty przez ukji80Dział Wykrywacze metali

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 20778
Ostatnia wiadomość 07.12.2012, 10:49:10
wysłana przez chudy
Sprzedam wykrywacz HS 3 "Smętek"

Zaczęty przez strzalkaDział Ogłoszenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2376
Ostatnia wiadomość 21.10.2016, 22:23:26
wysłana przez strzalka
[ SPRZEDAM ] Wykrywacz Metali "JABEL"

Zaczęty przez luktopDział Ogłoszenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6776
Ostatnia wiadomość 19.08.2014, 21:52:20
wysłana przez luktop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Polecamy: GPS na rower | Forum dla adminów

Często szukane: strona do identyfikacji łusek | dutch mannlicher 1895 | trojak sap | janczarek od uprzęży | minelab x-terra 705 - detektor metali | gwizdek wojska polskiego | katalog krause pdf | quattro mp problem | guzik orzeł | pinpoint wykrywacz metali | Mapa forum