Jaki pinpointer kupić? Co oferuje rynek 2015

Obok wykrywacza metali i saperki pinpoiter staje się niezbędnym elementem wyposażenia większości poszukiwaczy skarbów. Jeżeli jeszcze nie masz swojego kreta a chcesz go kupić, zobacz co oferuje rynek w 2015 roku.

1. Garrett Pro-Pointer ok 500 zł

Chyba najpopularniejszy obecnie na świecie pinpointer. Sygnalizacja metalu następuje poprzez wibracje oraz zmieniający się sygnał dźwiękowy. Wyróżniają go solidna i wodoodporna budowa. Kret zasilany jest jedną bateria 9V. W zależności od jej jakości starcza ona od kilku do kilkunastu godzin pracy. Wykrywacz posiada dodatkowo diodę led oświetlająca ziemię. Ostra dolna krawędź ułatwia przeczesywanie ziemi. Jedyne element budzący nasze obawy to otwory głośniczka. Warto je zabezpieczyć folią samoprzylepną. Przy zakupie Garrett Pro-Pointera dostajemy wygodną torbę na znaleziska oraz uchwyt do paska, który pozwala wygodnie go nosić.

2. Minelab PRO-FIND 25 640 zł

Podobnie ja pinpointer Garretta, Minelab Prof-find posiada sygnalizowanie znaleziska wibracjami oraz dźwiękiem lub wyłącznie wibracjami. Wraz ze zbliżaniem końcówki wykrywacza do obiektu wzrasta intensywność wibracji oraz narasta sygnał wskazania dźwiękowego.

Wykrywacz jest wyposażony w diodę led do oświetlania ziemi. W przeciwieństwie do poprzednika czułość można regulować ręcznie. W wypadku bezczynności pro-find wyłączy się po ośmiu minutach. 

Zasilanie zapewnia bateria 9v działająca do 30 godzin.

 3. Nokta RS PINPOINTER 400 zł

RS Pinpointer ma wszystkie funkcje poprzedników. Możemy wybierać powiadamiania o obecności metalu między sygnałem dźwiękowym a wibracjami. Regulacja czułości odbywa się automatycznie. Nie mogło zabraknąć diody led spełniającej rolę latarki podczas odszukiwania znalezisk. Nasze obawy budzi jedynie włącznik. Jest on przesuwany, co w naszym subiektywnym uczuciu daje mu krótki żywot w kontakcie z ziemią.

 4. Deteknix XPointer 400 zł

Pinpointer mało popularnej w naszym kraju firmy. Deteknix XPointer obsługiwany jest za pomocą dwóch przycisków – pierwszy to włącznik, drugi to przełącznik trybów reagowania na metale (wibracja+sygnał dźwiękowy,  sygnał wibracyjny; sam sygnał dźwiękowy). Czułość można regulować w czterech zakresach. Posiada diodę led oraz zasilanie baterią 9v. Unikalną cechą jest mocowanie pinpointera za pomocą smyczy. Dzięki temu nie jest łatwo go zgubić. Urządzenie występuję w różnych ciekawych kolorach i wzorach.

5. White’s Bullseye TRX 750 zł


Najnowszy pinpointer whitsa. Jak przystało na światową markę Bullseye TRX oferuje wszystkie funkcje poprzedników. Mianowicie: trzy tryby pracy. Wibracja z dźwiękiem, same wibracje oraz sam dźwięk. Ciekawostką jest wymienna obudowa, którą można zmienić w przypadku zniszczenia fabrycznej. Posiada również diodę led. Bullseye TRX może być zasilany baterią 9V lub 2 bateriami AA. Do wykrywacza dołaczony jest wygodny uchwyt do paska.

 

6. Fisher F-Point /  Bounty Hunter Pin Pointer 200 zł

Jest to pinpoiter chyba najniższej jakości z prezentowanych. Sprzedawany jest pod różnymi markami takimi jak Fisher F-Point lub Bounty Hunter Pin Pointer. Sygnalizacja dźwiękowa lub wibracyjna. To zależnie od modelu. Wszystkie wyglądają identycznie.

Znasz inne pinpoitery? Poinformuj nas!

12 komentarzy