W Niemczech znaleźli złoto i srebro z okresu starożytności. Mówią o legendarnym skarbie Nibelungów

Amator archeolog w Niemczech znaleziono złoto i biżuterię oraz inne wartościowe przedmioty z okresu późnego antyku. Odkrycie wywołało spekulacje, że to nie jest legendarny skarb Nibelungów, który zainspirował słynny cykl opera kompozytora Richarda Wagnera. Eksperci Choć nie jest to potwierdzone, wartość odkrycia, jednak liczyć na ponad milion euro (ponad 27 mln CZK).

Z pomocą wykrywacza metalu bezimiennego archeologa spełnienie marzeń dla wszystkich poszukiwaczy skarbów w lesie w pobliżu miasta Rülzheim South West niemieckiego kraju związkowego Nadrenia-Palatynat. Ale tam nielegalnie przeszukano i jego wyniki, w tym złote ozdoby szlachetnych ubrania, naczynia i posągi i srebra złoconego i pozostałości srebrzystych składane krzesła, wydany pod naciskiem władz. Mówisz o nadzwyczajnym znaczeniu odkrycie celoněmeckého.

„Czas i znalezienie klasyfikacji lokalnej odpowiada epoce sagi o Nibelungach”, powiedział, zgodnie z niemieckim serwerów legitymacji spekulacje prowadzące archeologa Nadrenia-Palatynat Axel von Berg. „Nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, czy rzeczywiście należała do skarbu Nibelungów”, dodał. Pierwotny właściciel znalezionych przedmiotów według niego, w każdym razie, „dobrze żyć”.

Właściciel mógł ukryć go w pośpiechu

Skarb

Skarb

Niemieccy eksperci nie wykluczają, że znalazca udało część „Rheingold” nielegalnie sprzedać skarb, więc może być jeszcze większa. „Zamiast odkrycie zostało całkowicie zniszczone w wyniku niewłaściwego obchodzenia się,” skarżył archeologów. Według niemieckiego serwerów człowieka od maja ubiegłego roku śledztwo prokuratora w Frankenthal.

Von Berg uważa, że ​​kosztowności znalazł pod ziemią w pośpiechu, aby ukryć ich właściciela – wysoki urzędnik lub Roman szlachetny – lub złodziei w początku V wieku naszej ery, kiedy Imperium Rzymskie było przerażające najazdów dzikich Niemców. Niemiecki Nadrenia była wówczas częścią imperium rzymskiego.

Wystawiających go marca

Nibelungach jest średniowieczny epos bohaterski z 13 wieku, w 19 wieku stał się obywatelem Niemiec epicka i zainspirowało Wagnera do, między innymi, w skład tetralogii operowej Der Pierścień Nibelunga. Według tej epickiej wojownik zabił Hagen bohatera Zygfryda i ukrył swój skarb w Renie.

Potężny Jednak przez wiele wieków, kilka razy zmienił swój bieg i tak skarb Nibelungów nie musi znajdować się na dnie rzeki, zauważył niemieckich archeologów. Dziesięć z lasu na Rülzheimu chcą w marcu do wprowadzenia opinii publicznej na specjalnej wystawie.

Źródło: http://www.novinky.cz/koktejl/328186-v-nemecku-nasli-zlato-a-stribro-z-antiky-mluvi-se-o-legendarnim-pokladu-nibelungu.html