Jak niszczeją zabytki (tramwaje) XX wieku…

Fot. Przemysław Gałecki (Radio Wrocław)

Fot. Przemysław Gałecki (Radio Wrocław)

Wrocławianie domagają się ochrony zabytkowych tranwajów. Setki z nich podpisało się pod petycją do prezydenta miasta o przekształcenie byłej zajezdni Dąbie w muzeum transportu miejskiego.

Bardzo chciałbym, aby Wrocław dołączył do miast, które szanują swoją historię, zamiast ją bezpowrotnie dewastować.” Czytamy w petycji, która trafiła na ręce prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Tomasz Szymczyszyn, miłośnik komunikacji miejskiej, postanowił dłużej nie czekać jak zabytkowe tramwaje, które niszczeją przy zajezdni na Legnickiej do końca zje rdza i walczy o stworzenie muzeum transportu miejskiego. Takie placówki są we wszystkich dużych miastach w Polsce, nie mówiąc o zachodzie europy – dodaje autor petycji:

Szymczyszyn prosi o przekształcenie na ten cel nieczynnej już zajezdni Dąbie. Bierzemy pod uwagę każdą sugestię odpowiada Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu:

Miasto chce w starej zajezdni stworzyć centrum kulturalno-rozrywkowe Biskupina, ale bierze pod uwagę także inne możliwości. Właśnie tworzony jest plan miejscowy dla tego terenu. Urzędnicy obiecują, że poważnie zastanowią się nad muzeum transportu miejskiego.

Źródło i więcej informacji: http://www.prw.pl/articles/view/38730/Zabytkowe-tramwaje-stoja-i-niszczeja-Wroclawianie-walcza-o-muzeum-transportu

One Comment