Autor Wątek: Niebezpieczne znalezisko na dnie jeziora  (Przeczytany 1414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomaszek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
Niebezpieczne znalezisko na dnie jeziora
« dnia: 24.08.2011, 21:49:49 »
Witam
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/gorzow-wielkopolski/niebezpieczne-znalezisko-na-dnie-jeziora,1,4829397,region-wiadomosc.html


Płetwonurkowie z Marynarki Wojennej wydobyli z jeziora Chycina w gminie Bledzew (Lubuskie) cztery granaty moździerzowe, na które natknęli się turyści. Amunicja stwarzała realne niebezpieczeństwo wybuchem – poinformowała lubuska policja.

Na niebezpieczne znalezisko natrafili wczasowicze, którzy nurkowali w jeziorze kilka dni temu. Letnicy powiadomili policję, która zabezpieczyła teren do czasu przyjazdu nurków.

W środę pod wodę zeszli płetwonurkowie minerzy z 8. Flotylli Ochrony Wybrzeża ze Świnoujścia. Wydobyli na powierzchnię cztery granaty moździerzowe, kalibru 50 mm, z okresu II wojny światowej.


Znalezisko zostało zabezpieczone przez saperów z Krosna Odrzańskiego (Lubuskie), którzy zniszczą granaty na swoim poligonie.

Jezioro Chycina i jego okolice to popularne miejsce wypoczynku w tej części woj. lubuskiego. Nad jego brzegiem znajduje się m.in. ośrodek szkoleniowo-dydaktyczny poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Była to druga w ostatnim czasie akcja związana z usuwaniem zagrożeń czyhających w lubuskich jeziorach. Kilka dni temu, płetwonurkowie ze Świnoujścia wydobyli z jeziora Niesłysz w powiecie świebodzińskim dwa elementy miotające od rakiet. Było podejrzenie, że mogły być niebezpieczne, ale okazało się, że nie posiadały ładunku i głowic.