Autor Wątek: Poszukiwana XIX wieczna spódnica  (Przeczytany 540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zsedc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Poszukiwana XIX wieczna spódnica
« dnia: 09.11.2019, 13:07:36 »
Dzień dobry

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji organizowanej od wczoraj przez Muzeum Historii Ubioru, przede wszystkim do pomocy, udostępnienia i wspólnego działania.

Wstrząsająca historia. :(

Dosłownie wczoraj Muzeum Historii Ubioru weszło w posiadanie dwóch przepięknych staników zabytkowej sukni. Są zachowane w bardzo dobrym stanie i oba posiadają sygnaturę pracowni z Paryża.
Jednakże piękna historia sukni kończy się w 2019 roku. Przetrwała ona około 140 lat w niemal niezmienionym stanie i padła ofiarą niewiedzy w dniu 14 kwietnia tego roku na Giełdzie motoryzacyjnej w Łodzi. Spódnica przynależna do staników została wykorzystana jako tkanina do owinięcia samochodowej opony (!!!!), żeby nie zabrudzić bagażnika.
Bardzo dobry stan zachowania tkaniny staników sugeruje, że spódnica miała szansę przetrwać to barbarzyństwo i gorąco pragniemy ją odszukać.
Zwracamy się z olbrzymią prośbą do wszystkich, którym bliskie jest dobro tego typu delikatnych zabytków o udostępnianie tej informacji. Możliwe, że uda się odnaleźć spódnicę i suknia znów stanie się jednością.

Więcej szczegółów dotyczących akcji na stronie Muzeum: https://xixgallery.com/wanted/
Informacje na FB: https://www.facebook.com/xixgallery/photos/a.404756122992746/1675619475906398/

Dzięki.