Autor Wątek: Apel do wszystkich poszukiwaczy  (Przeczytany 2433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pionier

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
Apel do wszystkich poszukiwaczy
« dnia: 14.07.2011, 23:44:26 »
Witam , przesyłam wstępną wersję apelu. Do niedzieli apel będzie "edytowalny". Możecie wprowadzać swoje poprawki w postach , podawać propozycję. Macie szansę przysłużyć się sprawie , która dotyczy nas wszystkich.

Do dzieła!

Apel do poszukiwaczy – pasjonatów.

W związku z brakiem jakichkolwiek szans na zmiany w polskim ustawodawstwie które umożliwiałyby nam legalne oddawanie się Naszej wspólnej pasji oraz ze względu na ciągłą nagonką mediów – apelujemy do wszystkich stowarzyszeń, którym nie jest obojętny los miłośników poszukiwań w Polsce.
 Zachęcamy do stworzenia wspólnej platformy na której wszystkie stowarzyszenia miałby możliwość wymiany informacji i opinii. Na początek niech to będzie chociaż oddzielny temat na jednym  z polskich forów. Możliwość kontaktu wielu stowarzyszeń  w jednym miejscu umożliwi nam reagowanie na np. bezsensowne zatrzymania poszukiwaczy przez policję, naszą wspólną reakcję na wydarzenia bezpośrednio nas interesujące i leżące w naszym szeroko pojętym interesie.
Zapewne każdy z was zastanawiał się  jakby to było gdyby poszukiwania
były zgodne z prawem , jak dobrze byłoby skupiać się bardziej na
dobrych i czystych sygnałach niż ciągłym oglądaniem się za siebie…
Wielu z was zdążyło się przekonać jak bardzo dziurawe jest Polskie
prawo i jak jego różne interpretacje mogą wpłynąć na postrzeganie
poszukiwaczy. Głęboko zakorzenione przepisy z czasów wczesnego PRL-u
które mówią że wszystko co leży w ziemi jest własnością skarbu
Państwa , wysokie kary nieadekwatne do występków , oraz ostatecznie
ciągłe informacje o „sukcesach Policji” sprawiają że życie
detektorystów w Polsce nie jest usłane różami, a powszechna opinia o Nas jest nieprawdziwa i nie pokazuje tego co jest naszym głównym argumentem – prawdziwego zamiłowania do historii i poszukiwań  z użyciem wykrywaczy metali.
W chwili obecnej planujemy skonsolidować środowisko, połączyć wiedzę i doświadczenie ludzi dla których poszukiwania są sensem życia.
 

Aby zrobić to efektywnie musimy połączyć siły. Nie ważne kto  w jakim stowarzyszeniu bądź środowisku działa, które stowarzyszenie jest większe, ważniejsze czy bardziej znane.
Będziemy potrzebować sporej liczby osób aby ruszyć tą machinę i
jesteśmy przekonani że można to osiągnąć ! Musimy tylko mówić
jednogłośnie!
Jeżeli tak jak my uważacie że możemy wspólnie zacząć robić coś nowego – wypowiadajcie się i  udzielajcie się. Żadne pojedyncze stowarzyszenie tego nie osiągnie co możemy osiągnąć jako głos całego środowiska, ale musimy stanąć razem abyśmy byli widoczni.


Zapraszamy na forum
www.pasja-eksploracja.pl/forum/