Autor Wątek: Jak korzystać z forum. Zakładanie, edycja tematu. Dodawanie zdjęć.  (Przeczytany 11716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Administrator

  • Gość
Padaj źródło gdy cytujesz !

Witaj.

Poniżej znajdziesz istotne informacje jak prawidłowo założyć, edytować temat na forum. Poświęć kilka minut na jego lekturę, a zaowocuje to uzyskaniem szybkiej pomocy. Szczegółowe omówienia poniższych informacji znajdują się w regulaminie forum oraz przyklejonych tematach w dziale ABC użytkownika. Przypominam, że zakładając konto na forum, potwierdziłeś użytkowniku znajomość regulaminu i zobowiązałeś się do jego przestrzegania.

Nie dopisuj się do starych tematów (sprzed kilku miesięcy, lat) jeżeli nie masz konkretnych informacji do dodania. Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie.

Zakładanie tematu

Przed założeniem tematu wybierz odpowiedni dział, kierując się jego opisem. Gdy masz wątpliwości, poproś moderatora o pomoc. Zalogowani moderatorzy widoczni są na stronie głównej forum. Skopiuj do schowka treść wiadomości przed jej wysłaniem. W razie awarii forum nie będziesz zmuszony piać jej ponownie.

Przy pisaniu pamiętaj:

1. Ortografia – to nie jest trudne!

2. Ni3 PisHmY ff TeN SpoS00b

3. NIE KRZYCZ!!!

4. Interpunkcja – żeby można nas było zrozumieć.

5. Nie zbaczaj z tematu. Jeden temat = jeden wątek.

6. Tytuł wątku powinien określać jego treść. Pomoże to innym przeszukiwać forum. Tytuł zaczynamy dużą literą i stosujemy interpunkcję w razie potrzeby.


W polu - Temat - opisz jak najkrócej swój problem, oddający  jego meritum. Tytuł wątku powinien określać jego treść. Pomoże to innym przeszukiwać forum. Tytuł zaczynamy dużą literą i stosujemy interpunkcję w razie potrzeby.

Szczególnie jeżeli chodzi o tematy dotyczące identyfikacji. Nadawanie tytułów wątków w stylu :"co to jest?", "proszę o ID", "Co to za łuska" itp. będą  niemile widziane w oczach moderatorów. Należy uszanować czas i prace zarówno moderatorów, jak i przede wszystkim specjalistów pomagających przy identyfikacji. Przywiąż więcej uwagi zarówno do tytułu jak i opisu, tzn: nie piszemy :"Co to za łuska", tylko np " Łuska 9mm do ID". Jeżeli wiemy ze jest to np Mauser, dodajemy to także. Maksimum informacji również w tytule.

Umieszczamy maksimum dostępnych danych na temat przedmiotu do identyfikacji. Przede wszystkim wymiary i zdjęcie. Podstawowe dostępne informacje, umieszczamy również w tytule.

W polu opisu tematu opisz swój problem rzeczowo, podając jak najwięcej istotnych informacji.  Im opis treściwszy, tym większe szanse na szybką odpowiedź. Nie stosuj niepotrzebnego i zbędnego formatowania tekstu, nadużywania emotek. Takie tematy źle się czyta i zniechęca innych. Podkreślaj, jeśli musisz, tylko najważniejsze informacje.

Jeżeli po wysłaniu tematu lub po interwencji moderatora z prośbą o dokonanie poprawek, chcesz ich dokonać, kliknij na przycisk Edytuj. Możesz wtedy zmienić tytuł tematu (pole Temat) oraz zmienić treść postu. Tytuł możesz zmienić tylko edytując pierwszy post swojego tematu. Wiadomość można edytować prze 12 godzin od jej wysłania.

Publikacja zdjęć

Zobacz temat Jak przygotować i umieścić obrazek / zdjęcie na forum ?

Uwagi

Kolor zielony (#008000) oraz czerwony (#FF0000) są zastrzeżone dla Moderacji i Administracji. Proszę ich nie używać.
W razie wątpliwości, jeżeli nie rozumiesz próśb moderacji czy nie wiesz jak je spełnić, skontaktuj się przez PW (prywatna wiadomość) z moderatorem. Nie pisz ich na forum publicznym, bo sprawa dotyczy tylko Ciebie i Moderatora.
Jeżeli chcesz zamknąć temat (jeżeli jest to uzasadnione), przenieść temat czy dokonać innych zmian, do których nie masz uprawnień jako zwykły użytkownik, napisz PW do moderatora. Nie pisz ich na forum publicznym.
Uwagi, prośby, moderatora w temacie nie są przyczynkiem do dyskusji. Jeżeli potrzebujesz je skomentować, użyj PW. Zanim to uczynisz, zastosuj się do nich. Później możesz je omówić czy poprosić moderatora o wycofanie decyzji.

Jeżeli uważasz, że czyjaś wypowiedź/temat łamie regulamin forum czy masz inne zastrzeżenia, zaraportuj taki temat/post moderatorowi (przycisk Zgłoś do moderatora ).

Poradnik nie jest formą zamkniętą i może być aktualizowany w razie potrzeby. Jeżeli masz uwagi odnośnie jego treści czy propozycje rozbudowy, modyfikacji, skontaktuj się z autorem poprzez PW.

v 1