Autor Wątek: Urwi wioski w Wicewie  (Przeczytany 1556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kandzio

  • Gość
Urwi wioski w Wicewie
« dnia: 08.09.2011, 06:39:25 »
Cytuj
We wsi Wicewo w gminie Tychowo poszukiwawcze skarbów wykrywaczem metalu namierzyli ogromną bombę. Gdy ją okopali, doznali szoku! Bomba ma około trzech metrów długości! Gdy się oddalili od znaleziska, zainteresowali się nim z kolei zbieracze złomu. Już nawet podczepili pod bombę łańcuch, żeby móc ją ciągnikiem wyciągnąć. Na szczęście, ciągnik też nie dał rady. Dopiero potem nadeszli grzybiarze i to oni powiadomili o bombie Urząd Miejski w Tychowie.

– Natychmiast wezwaliśmy saperów ze Złocienia. Teren, gdzie jest ta wielka bomba został prowizorycznie odgrodzony. Cały czas pilnują go nasi strażnicy miejscy i policjanci – przekazała nam wczoraj burmistrz Tychowa Elżbieta Wasiak. – Wiem, że saperzy też mają problem. Poszukują dźwigu, który mógłby bezpiecznie podnieść bombę. Mamy nadzieję, że jutro uda się im zażegnać niebezpieczeństwo w naszej gminie.
Wojciech Sokołowski, strażnik miejski z Tychowa, który na zmianę pilnuje bomby był świadkiem rozmowy saperów.

– Saper powiedział, że czegoś takiego jeszcze nie widział – strażnik przekazał nam parę szczegółów. – Już wiemy, że ta bomba czy rakieta, jest uzbrojona i ma własny silnik. Podobno takie pociski były podczepiane pod samoloty wojskowe.

Wicewo leży na skraju poligonu drawskiego.
– Słyszałam, że tu ćwiczyły onegdaj wojska polskie, radzieckie, a nawet libijskie – dodała Elżbieta Wasiak.

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20110907%2FPOWIAT03%2F654642900

Po przeczytaniu artykułu przypomniał mi się podpis Tyrkijta  :D

Offline Pionier

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
Odp: Urwi wioski w Wicewie
« Odpowiedź #1 dnia: 08.09.2011, 07:49:46 »
Znam te tereny (drawsko) , od czasu do czasu wysadzi jakiegoś złomiarza i jest spokój na jakiś czas. Dużo złomu leży na wierzchu  :woow