Autor Wątek: Zgorzelec korytarze przy Nysie Łużyckiej  (Przeczytany 52263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lubań

  • Gość
Odp: Zgorzelec korytarze przy Nysie Łużyckiej
« Odpowiedź #75 dnia: 27.11.2022, 21:51:56 »
A właśnie słyszeliście o kompleksie w Lubaniu co produkował radary?
Przy stacji darkon ponoć tam jest jakis system podziemny, osobiście za dzieciaka 17/18 lat temu wchodziłem w nieduże tunele na terenie obecnego brico

Lubańn

  • Gość
Odp: Zgorzelec korytarze przy Nysie Łużyckiej
« Odpowiedź #76 dnia: 27.11.2022, 21:57:37 »
Tak chodziło mi o ten przechylony komin. Właśnie zdjęcia tego miejsca zamieściłam ale admin nie puścił albo ja coś źle zrobiłam i nie weszły.
Dziura w ścianie w piwnicy jest. Weszliśmy do tych bunkrów. Mój chłopak bardzo chciał tam wejść jak zobaczył film w necie. Zdjęć nie mamy bo bardzo szybko wyszliśmy. Było słychać jakieś krzyki i wyszliśmy to czekał na nas jakiś typ z dwoma młodymi kolesiami i krzyczał na nas. Mówił że weszliśmy na teren prywatny i że to przez ten film w internecie teraz mu tu wszyscy łażą i niszczą jego własność. i mówił ze ten pan co wrzucił film będzie miał sprawę w sądzie i ze już była u niego policja i że pożałuje że mu wszedł. Te bunkry są duże i fajne i napewno jest tam jakieś inne wejście tylko trzeba poszukać.Za samo nagranie policja nie wiele może zrobić.
Jeżeli nic nie byli rozwalane itp
Tylko trzeba mówić że nie będzie się zeznawać na własną niekorzyść jedyne co możesz zrobić to usunąć film w gescie dobrej woli i tyle.
Takie filmy najlepiej na discordzie wysyłać wtedy wiele nie zrobią.

michael Förster

  • Gość
Odp: Zgorzelec korytarze przy Nysie Łużyckiej
« Odpowiedź #77 dnia: 01.01.2023, 17:50:02 »
Byłam z kolegami w tych sztolniach w czasie ferii zimowych. Podczas wychodzenia z nich złapał nas właściciel i wezwał policję. Teraz terenu pilnują psy i jest ogrodzony drutem kolczastym. Znajomy z Ujazdu mówił mi, że wejście jest też w podziemiach pod kominem na terenie tego zakładu obok gdzie kiedyś pan Migdał lepił pierogi do swoich sklepów.

A to ciekawe. Czyli dziura w piwnicy w żaden sposòb nie była zamurowana? Jestem jedną z osób, które były mocno zaangażowane w sprawę. Możesz mi wysłać zdjęcia w wiadomości prywatnej? Będę wdzięczny :)
Pod kominem, masz na myśli ten przechylony komin po przeciwnej stronie ulicy? Tam była do 1945 roku jczęści części fabryki Herrmanna (Winterfeldtstraße 24). Miałoby to sens - którą opowiadał o wejściach w dawnej rozlewu wina czy od strony os. Słonecznego.

Nie dziwię się, że właściciel pogonił. Jest on mocno nerwowy. Po więcej informacji zapraszam na priva  ;)

Wątpię że na zdjęcia jest cenzura, chyba że właściciel śledzi wątek co jest bardzo prawdopodobne - właściciel to Niemiec .
Hallo.Ich bin Michael aus Görlitz.Ich habe guten Kontakt zum Beispiel zu Tewapol in der Raymonta 31.Der Herr Jerzi Rostkowsky schein bestorben zu sein.Wenn wir Karten bekommen ,könnte man graben.Wer hat noch mal lust mir zu helfen ,oder vor Ort zu erkunden.

Mar

  • Gość
Odp: Zgorzelec korytarze przy Nysie Łużyckiej
« Odpowiedź #78 dnia: 18.05.2023, 15:10:54 »
Cześć,
może warto odświeżyć wątek? Jakieś nowe informacje? Jestem zainteresowany kontynuacją tematu

Mar

  • Gość
Odp: Zgorzelec korytarze przy Nysie Łużyckiej
« Odpowiedź #79 dnia: 18.05.2023, 15:32:29 »
sory za spam, ale pomysł przyszedł na bieżąco...
może warto zastanowić się nad pozyskaniem środków na wynajem georadaru? nieinwazyjnie zbadać kilka miejsc o których wspomnieli uczestnicy forum i wtedy będzie można zgodnie z prawem pomyśleć o podjęciu kolejnych kroków.
Potrzeba jest grupa zapaleńców:)