Autor Wątek: Coraz więcej poszukiwaczy skarbów na plażach  (Przeczytany 1334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Janosik

  • Gość
Coraz więcej poszukiwaczy skarbów na plażach
« dnia: 22.07.2011, 10:26:52 »
http://fakty.interia.pl/swiat/news/coraz-wiecej-poszukiwaczy-skarbow-na-plazach,1671528

Coraz więcej poszukiwaczy skarbów na plażach
Coraz częściej na plażach we Włoszech można spotkać poszukiwaczy skarbów, czyli zgubionych monet i biżuterii. Wyposażeni w wykrywacze metalu przeczesują tereny oblegane przez plażowiczów.
Urządzenie do wykrywania metalu kosztuje od 200 do 1500 euro, ale niektórzy mają nawet nowinki techniczne w postaci sandałów ze specjalnymi czujnikami i bateriami, wykrywające metalowe przedmioty nawet na głębokości 60 centymetrów.

Najwięksi szczęściarze znajdują dziennie monety wartości 50-60 euro a także pierścionki, naszyjniki, bransoletki, a nawet aparaty fotograficzne i portfele.

Włoskie media odnotowują, że jednym z kurortów, gdzie często można o świcie lub o zmierzchu spotkać poszukiwaczy, jest elegancki, zawsze pełen turystów, kurort Fregene niedaleko Rzymu.

We Włoszech, zauważa agencja ADNkronos, w sprzedaży jest około 50 modeli wykrywaczy metali, niektóre przeznaczone specjalnie do poszukiwań w morzu i na plaży. Można je również wypożyczyć.

Zgodnie z przepisami włoskiego kodeksu cywilnego, znalazca przedmiotu na plaży powinien go zgłosić na policji lub w specjalnym punkcie rzeczy znalezionych. Jeśli w ciągu roku nie zgłosi się jego właściciel, przechodzi on na własność znalazcy. Przepisy te pozostają jednak na papierze.


Janosik

  • Gość
Odp: Coraz więcej poszukiwaczy skarbów na plażach
« Odpowiedź #1 dnia: 22.07.2011, 10:28:12 »
Proszę o usunięcie wątku :) Powieliłem go :):):)