Autor Wątek: Do wątku commander2 z dnia 14.02.2010 r. "Część broni ?"  (Przeczytany 2946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ELLJOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 34
Niestety nie zdołam udzielić odpowiedzi w kwestii ID, ale może przyczynię się do wspólnego wyjaśnienia przeznaczenia okazanego przedmiotu :).
Na pewno nie jest to zawias choć przyznaję, że łudząco podobny :). Zaprezentowany na foto przedmiot jest jednym z elementów jakiegoś przybornika, zestawu regulacyjnego, pomiarowego lub....sam nie wiem czego, należącego do wyposażenia armii niemieckiej (najprawdopodobniej). "Najprawdopodobniej" bo walczyli tam również nasi i sowieci. Całość przybornika składa się 7 elementów (o ile znalazłem kompletny oczywiście) a przedmiot ze zdjęcia zamykany był w metalowym pojemniku. Wszystko to umieszczone w skórzanym futerale wyposażonym w uszka do troczenia. Dodatkowo we wnętrzu futerału przynitowano metalową kieszeń, w której znajdowały się drewniane sklejki (cienkie drewno, jak okładzina mebli), w kieszeni jest wycięcie dla łatwiejszego ich wyjmowania.
Wym. futerału 170x140mm;
Wym. kieszeni112x112 mm.
W zestawie są jeszcze: dwie jakby krótkie iglice, dwa bolce, "pazurek" i dźwignia (uchwyt).
Jak będę miał czym zrobić i jak dam radę wkleić, to zamieszczę oczywiście foto. Może ktoś będzie mógł powiedzieć więcej nt znaleziska. Fachowców tu nie brakuje :)
Pozdrawiam!