Co do wodoodpornośći to radzę go nie narażać na żadne zanurzenia. NIE JEST wodoszczelny a jedynie deszczoodporny, choć w mocnym deszczu zdarzyło mi się się, że woda skropliła się na klapce od komory bateri.
Strojenie:
Przełącznik SELECT na pozycję MANUAL GB
Przełącznik MODE ustawić na ALL METAL
Przełącznik FREQ ustawić na NORM (służy tylko do zmiany częstotliwości w celu wyeliminowania zakłóceń w razie jak by obok nas chodził ktoś z wykrywaczem który pracuje na tej samej częstotliwości)
Włączamy wykrywacz kręcimy potencjometrem SENS do 7-8,w tej chwili powinien pracować w trybie statycznym czyli all metal.
Potencjometrem treshold ustawiamy próg slyszalnosci ciągłego dźwięku(ton wiodący) który się wydobywa z głośnika, ustawiamy tak aby nie był za głośny ani za cichy ( ustawienie ma duży duży wpływ na zdolności detekcyjne wykrywacza).
Szukamy miejsca w którym nie znajduje się żaden metalowy obiekt. I teraz najważniejszy element dostrajania wykrywacza do gruntu :ruchem "pompującym" podnosząc sondę od gleby słuchamy tonu wiodącego, jeżeli podnosząc sondę od gleby ton wzrasta kręcimy potencjometrem GB w stronę + aż ton będzie jednostajny przy ww ruchach, natomiast jeżeli ton wzrasta przykładajac sondę do gleby kręcimy GB w stronę - aż ton wiodący będzie jednostajny. Jak już dostroilismy nasz wykrywacz, przełącznik MODE ustawiamy na środkową pozycje czyli DISC. W tym ustawieniu wykrywacz działa w trybie dynamicznym z dyskryminacją. Potencjometr DISC ustawiamy na 3 i nie radzę więcej bo sporo wycina.
Kilka uwag.
Wychodząc z lasu na pole, czy z łąki do lasu etc zawsze ponawiamy procedurę dostrajania. Z opisu może to wyglądać dość skomplikowanie ale dostrajanie zajmuje dosłownie chwilę. Koniecznie używać słuchawek. Na trudnych podmoklych glebach może być ciężko dostroic Troy-a albo okaże się, że jest to wręcz niemożliwe wtedy można ustawić przełącznik na FIXED GB czyli grunt ustawiony fabrycznie, z przytępiona czułością.