Autor Wątek: Wykrywacz do ekspertyzy  (Przeczytany 1401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 11trefl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Wykrywacz do ekspertyzy
« dnia: 25.01.2018, 16:36:40 »
Witam Szanowne Grono,
mam do Was pytanie:
potrzebuję zakupić wykrywacz metali - przeprowadzamy ekspertyzę (zbiorniki zakopane w glebie) i muszę oszacować ich wielkość/objętość najlepiej bez odkopywania - dokumentacja zaginęła. Są to zbiorniki na paliwa w nieczynnej już stacji. Głębokość 1.5/2 m max.
Czy istnieje taki wykrywacz który w najlepszym stopniu mi w tym pomoże? Może jakiś z wyświetlaczem na którym będzie pokazany zarys bryły? Jeśli czegoś takiego nie ma, albo jest, ale za astronomiczną kwotę to co Doradziacie? Chyba, że Macie jakieś własne patenty na tego rodzaju okoliczność.

Z góry dzięki za każdą podpowiedz.

Janek

Offline Bushi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
Odp: Wykrywacz do ekspertyzy
« Odpowiedź #1 dnia: 25.01.2018, 18:59:59 »
Może jakiś z wyświetlaczem na którym będzie pokazany zarys bryły?
Saperzy mają groundshark'i z georadarami  :P.

Każdym niemal wykrywaczem posiadającym funkcję pinoint lub wykrywaczem PI (np. Smentek hs3) jesteś w stanie określić powierzchnie takiego dużego żelastwa. Niestety nie głębokość. Co do precyzji to zależnie od wykrywacza i operatora dokładność położenia krawędzi zbiornika jesteś w stanie wytyczyć z dokładnością +/- powiedzmy 30cm dla bardzo dużego obiektu, ale taka rozbieżność w wymiarach będzie miała kolosalny wpływ na końcowe obliczenia jeśli pomnożysz *h.

Najlepszym wyjściem będzie zapłacić za badanie georadarem lub odkopać.
Georadary potrafią tworzyć mapę terenu, ale nie narysują ci co dokładnie widzą tylko kontury, pustki, ogólnie dla ciebie będą to wesołe tęczowe wzorki.